Jak funguje VedleJedle?

aneb vše o naší druhé maringotce

Princip fungování

VedleJedle je trochu jiná. Je to spíše taková útulna ve stylu horských chat, které najdete v Alpách a ve Skandinávii. Přijdete, užijete si krásy okolní krajiny a útulné prostředí, přespíte, ráno po sobě uklidíte a další den pokračujete dál. Nenajdete u nás téměř žádné vybavení, ovšem věříme, že i tak si pobyt užijete. Budete potřebovat pouze vlastní spacák, ešus a vařič. Vše je založeno na důvěře a my věříme, že maringotku budete opouštět v takovém stavu, v jakém byste ji při svém příjezdu chtěli nalézt.

Lokalita

Maringotka pod Smrkem se nachází na okraji obce Nové Město pod Smrkem na úpatí Jizerských hor. Je umístěna v plantáži s vánočními stromky smrku pichlavého. A hned vedle rostou jedle kavkazské . . .  


Kapacita, vybavení 

Maringotka je uzpůsobena pro dvě osoby. Na ploše jen něco málo přes 8m2 najdete postel s matrací 140x200cm, malou pohovku, dvě barové stoličky a kamna na dřevo.

Sítě

Naše maringotka není připojena na inženýrské sítě (elektřina, vodovod, kanalizace). Proto u nás nenajdete sprchu, splachovací záchod ani zásuvky.  Osvětlení maringotky je řešeno pomocí napájení z fotovoltaiky. Z té jsou také napájeny USB zásuvky pro dobití telefonů. Pro topení je k dispozici dostatek dřeva a malá kamna, ve kterých si sami topíte dle potřeby. Suché WC se nachází kousek od maringotky.

Dostupnost, parkování

Maringotka je umístěna na okraji plantáže vánočních stromků. Auto lze zaparkovat 30m od ubytování, budete ho mít na očích. Samozřejmě se lze přepravit i vlakem nebo autobusem do centra Nového Města pod Smrkem, odkud to jsou do maringotky 3 km pěšky.

Rezervace

Pro rezervaci termínu můžete využít rezervační systém, kde najdete volné termíny, případně nás můžete kontaktovat na Instagramu nebo přes kontaktní formulář. Pro potvrzení rezervace prosíme o úhradu 100% z ceny pobytu.