Jak to u nás funguje?

aneb vše o Maringotce pod Smrkem

Lokalita

Maringotka pod Smrkem se nachází na okraji obce Nové Město pod Smrkem na úpatí Jizerských hor. Tato lokalita nabízí spoustu možností, jak strávit klidnou dovolenou v přírodě. 


Kapacita 

V našem ubytování o celkové ploše 20 metrů čtverečních najdete prostornou postel o rozměru 200x230cm, kde se vyspí až 4 osoby. Čistě povlečené deky a polštáře jsou samozřejmostí. Maringotka je ovšem uzpůsobena a vybavena tak, aby zvládla pojmout ještě další dvě osoby navíc, ty si však musí přivézt vlastní spacák a karimatku. 


Vybavení

Najdete u nás veškeré vybavení, které ke svému pobytu budete potřebovat. Kuchyňská linka je plně vybavena veškerým potřebným nádobím (talíře, hrnce, skleničky, příbory, atd.) K vaření můžete využít dvouplotýnkový plynový vařič.

Na spaní jsou připraveny deky a polštáře pro 4 osoby, vždy včetně čistého povlečení. Pro každého hosta je připravena také malá osuška na ruce. Vybavení pro své mazlíčky si ovšem musíte vzít s sebou. Na léto je připraveno také vybavení pro venkovní posezení u ohně.

Pro pobyt u nás tedy potřebujete jen osobní věcí a vlastní jídlo. Ledničku bohužel nemáme, proto doporučujeme brát si jen trvanlivé potraviny, to zejména v letních měsících.

Sítě

Jsme off-grid. Naše maringotka není připojena na inženýrské sítě (elektřina, vodovod, kanalizace). Proto u nás nenajdete sprchu, splachovací záchod ani zásuvky. Osvětlení maringotky je řešeno pomocí napájení z autobaterie. Z té jsou také napájeny USB zásuvky pro dobití telefonů, apod. V rámci kuchyňské linky máme dřez s funkční vodovodní baterií, která čerpá pitnou vodu z barelů umístěných pod dřezem, které vám před vaší návštěvou připravíme. Pro topení je k dispozici dostatek dřeva a krbová kamna, ve kterých si sami topíte dle potřeby.

Pro osprchování můžete v hlavní sezóně (květen - září) využít outdoorovou tlakovou sprchu.  A ti otužilejší mohou celoročně zaběhnout 200 m do potoka nebo do rybníku (momentálně ve výstavbě). Toaleta je řešena suchým WC (čti kadibudka v lese) 50 m od maringotky. 

Dostupnost, parkování

Maringotka je umístěna na louce 200 m od zpevněné komunikace. Auto můžete tedy nechat zde na připraveném parkovišti. Parkování přímo u maringotky není bohužel možné, aby se louka nerozjezdila. Pokud k nám nejedete autem, ale třeba vlakem, pak budete muset ze zastávky ještě 1.8km pěšky. Naše ubytování nemá bohužel bezbariérový přístup. V zimním období může být přístup složitější, ale rádi Vám poskytneme aktuální informace, jak to u nás vypadá.

Rezervace

Pro rezervaci termínu nás prosím kontaktujte zde nebo na Instagramu. Termín spolu vykomunikujeme, následně vám zašleme potvrzovací zprávu s podrobnostmi včetně podkladů k uhrazení nevratné zálohy 50% z celkové ceny ubytování.